| XxBlueRosexX a întrebat:

Salut, saptamana viitoare am o nunta iar rochita e cam patata deoarece din greseala o prietena a varsat accidental vin pe ea si are o pata chiar in fata.E dintr-un material tip matase, oare daca o bag la masina de spalat la 30 de grade se poate intampla ceva cu ea?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu vanish.Ar trebui sa iasa pata.

| Peridava a răspuns:

Ca sa fii sigura ca nu o strici, mergi cu ea la o curatatorie. Te costa, dar e sigur.

| XxBlueRosexX explică:

De fapt e material de voal

| NicoleEazi a răspuns:

Curatatorie sau vanish fix pe pata, nu baga la masina de spalat risti sa o strici de tot, o speli de mana daca e insa prima data baga materialul cu pata in ceva recipient unde pui vanish sa vezi daca iese