| XxBlueRosexX a întrebat:

Hello saptămana viitoare am o nuntă, dar am observat o pată pe rochia care o sa o iau, e din material de voal, oare dacă o bag în mașina de spălat se poate strica sau mai bine o spăl de mână?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mai bine e speli doar zona afectata, la mana. Daca o pui la masina se boteste toata si iti dai de lucru inutil, va trebui sa o calci.
Poti incerca sa scoti pata cu detergent de vase(eu folosesc adesea) sau sapun solid.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă este de voal este bună de aruncat la gunoi sau mergeți la o spălătorie de rufe cu rochia. Altfel o distrugeți iremediabil!