| hmariiuss a întrebat:

Buna seara TPU! As vrea sa ma ajutati cu o informatie.
Am varsat din greseala spirt pe o camasa alba si nu reusesc deloc sa scot pata. Am bagat-o atunci direct in apa rece si am spalat-o, s-a dus putin si am mai spalat-o cu vanish pentru pete, am spalat-o si cu apa cu otet ( am citit pe undeva ).
Intrebarea mea este daca se poate scoate in vreun fel acea pata aia albastra de spirt (alcool medicinal ).
Multumesc!

2 răspunsuri:
| FoundYouLover a răspuns:

Cu clor de ce n-ai incercat? Nu garantez ca merge, dar poti incerca. Si daca ai masina de spalat automata, selecteaza programul cu temperatura cea mai mare si pune si cateva picaturi de clor automat (Ace) si spal-o asa.

| hmariiuss explică (pentru FoundYouLover):

Nu e camasa de scoala, e camasa de purta
t, e alba cu un model negru, ca niste puncte pe toata suprafata, nu am cum sa o bag in clor sad