| MatildaPetrini a întrebat:

Scuzati categoria dar eu cred ca e una dintre cele mai vizitate. Vreau sa-mi cumpar o chitara. Dupa care criterii sa mi-o aleg cind o sa plec in magazin? Sa nu sa se dezacordeze repede etc.

Răspuns Câştigător
| Λl๓a a răspuns:

1. Trebuie sa fie dupa varsta ta(sa fie comoda).
2. Cu corzi de metal+plastic suna infundat, Numai Corzi De Metal.
3. Cele mai bune firme sunt Ibanez si Hohner.
4. NU ti-o lua din supermarketuri gen Carrefour.
5. Nu o alege pe cea mai frumoasa, alege-o pe cea care suna mai bine.
6.Nu trebuie sa o iei cand pleci, ia-ti acordor.
7. Cauta melodii pe tabulaturi.ro sau ultimate-guitar.com
8.Ia-ti capodastru (iti va trebui la unele melodii). 8eaza pentru unul gen bratara.