| MasterMirror a întrebat:

Stie cineva cu ce imi pot scoate punctele negre de pe fata?
Cea mai buna metoda dau fundawinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu, faci un ceai de musetel, stai cu fata in abur un timp(5-10 min) apoi iei frumos o pasta de pix, si fixezi punctul cel negru in gaurica de la pasta, apesi usor si iese garantat.Cureti pasta de pix si repeti figura cu toate punctele.E f usor si la indemana fiecaruia, fara alte nu stiu ce creme. Dupa ce termini, te speli indelung cu un sapun. Dove, na, ca al miroase mai mistotongue succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baaaahh,ai incercat deja? Iese si fara baie de abur dar mai bine ar fi sa faci baie de abur,sa se inmoaie bine,si apoi cand apesi usor sa iasa tot punctul negru, din radacina ca-l ia mama dracu.laughing Apesi usor ca sa nu ramai cu cerculete de la pasta de pix, dar trece si urmele acelea repede, pentru ca punctele negre se fac din cauza tenului gras. Dupa ce scoti toate punctele, te speli biine pe fata cu sapun.tonguetongue

| MasterMirror explică (pentru anonim_4396):

Mai, mz multwinking e mult mai bine...ma simt ca un bebelushwinking cu cerculete pe fata, dar nu se obs de departe

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să stai 10 minute deasupra unor aburi de ceai de muşeţel proaspăt fiert, cu un prosop pe cap care să permită aburilor să intre, apoi punctele negre sunt foarte uşor de scos, după care să aplici o cremă pentru calmarea pielii sau dacă nu, poţi merge la şedinţe de cosmetică la salon.
Te pup!

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Încearcă o cremă exfoliantă.

| Me27 a răspuns:

Stai 15 min. desupra unui vas cu apa fierbinte cu un prosop pe cap, apoi deasupra unei chiuvete te freci cu malai sau solutie speciala si apoi te clatesti.
Sper sa te ajute..pe mine m-a aajutat