| eduardvaly a întrebat:

happy
Stiti cumva un loc unde se pot face dreaduri? Daca da pe unde? happy
Si cam cat ar costa daca parul meu este de cam 13-14 cm si vreau sa-mi fac in partea de sus?

Răspuns Câştigător
| Plesescu_Johny_1973 a răspuns:

Dreadurile nu se fac la salon, se fac de diferite persoane care au mai facut asa ceva, sunt usor de facut iti trebuie doar o croseta(cred ca asa se numea ) si rabdare, sunt tutoriale pe Youtube si sfaturi despre cum se intretin, gandeste-te ca inainte de ati face din 13-14cm o sa mai ramai cu vreo 5/6 de dread, deci o sa arati ca un arici, trebuie sa ai parul minim de vreo 20cm sa arate ok, succes.

3 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

E cam scurt, vei fii ca un arici (am avut un prieten care si-a facut la lungimea aia si ne-am amuzat de el un timp, mai ales ca pierzi vreo 4-6 cm in functie de cat de des iti este parul). Nu inteleg exact cum vrei sa le faci adica de ce doar in partea de sus si in rest fara?
Sfatul meu e sa mai ai rabdare sa creasca inainte sa iti faci.
Era util sa spui de unde esti ca sa stim prin ce zona sa iti spunem. Ia-l pe prietenul/prietena ta cu cea mai multa rabdare si roaga-l sa iti faca chiar daca nu stie. Singura diferenta intre cineva care are experienta in facut dreaduri si una care nu are, este timpul in care le face. Oricum din punctul asta de vedere, e un proces super costisitor (12-24 de ore in tot capul la lungimea aia, depinde cate pauze luati si cat de repede se misca). De asemenea, poate fii putin dureros daca cel care iti face se plictiseste si nu mai e asa de atent.

Fii pregatit ca macar o data pe saptamana sa auzi una din urmatoarele intrebari: "Asa creste el?" "Ce-s chestiile alea din capul tau?" "Da' tu te speli pe cap? Cum?" "Cum le desfaci ca sa te speli pe cap?" "Iti mai creste parul cu chestiile alea in cap?" "Nu ai paduchi in ele? Da' sigur nu ai?"

| AlexCristi97 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Aaa si lumea iti va pune mana excesiv pe par sa vada cum sunt facute... poate e Brasovul (orasul de unde sunt) mai conservator si nu au auzit oamenii de dreaduri, dar toti prietenii mei cu dreaduri se plang ca nu mai suporta intrebarile alea si ca lume sa ii traga de par.

| OmulTalentat a răspuns:

In Jamaica