| el3ctronizenT a întrebat:

sunt baiat am 18 ani. si sunt ingrijorat pentru ca a inceput parul sa imi cada f mult.pana acum o luna foloseam placa cu fixativ si mult gel. dar acum m-am oprit, totusi inca mai imi cade. ce ma fac?

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

E din cuaza gelului...nu te mai da in ezces ca sa nu ai parte de surprizehappy

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

-Spalate mai des pe cap
-Nu mai folosi deloc geluri si alte prostii
-Cumpara un sampon de calitate
-Foloseste un pieptan cu dinti rariwinking
Sper ca ti-am fost de folos happy

mlm
| mlm a răspuns:

Este si din cauza produselor folosite de proasta calitate, dar si din cauza stresului.

| eu_3271 a răspuns:

Fa o pauza de la fixativ, gel, placa si foloseste ceva tratamente pentru par. ti le recomand pe cele pe care le cumperi de la salon (nu se gasesc in magazine); sunt mai scumpe un pic, dar sunt intr-adevar eficiente. Si mai poti folosi Revalid (de la farmacie il cumperi)

| Psihoyounger a răspuns:

Nu te mai da cu gel!

Psihoyounger

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti cade prea mult ar trebui sa mergi la un medic sa iti faci analize, mai ales pentru tiroida.si inca ceva, calvitia este ereditara si nu prea poti face mare lucru.starile nervoase si lipsa de vitamine accentueaza caderea parului, dar intai mergi la un medic.

| el3ctronizenT explică:

Nu sunt produse de proasta calitate absolut deloc big grin
doar k le foloseam f des. ma rog acum nu mai e asa dar tot imi cade ce fac?