| FeelLove a întrebat:

Daca folosesc doar spuma/fixativ pe parul meu ondulat(se onduleaza parul singur, asa e el natural) se va face drept? As vrea sa ma tund bob dar ma tem ca nu cumva sa se onduleze si sa nu stea bine. Ma gandeam sa nu folosesc placa, doar sa dau cu mult fixativ sau spuma de par si sa-l aranjez cu mana. Credeti ca mi-ar iesi ceva?:-s

Funditaa!

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Lume se da cu spuma/fixativ pentru. a fixa parul sau pentru. al ondula in nici un caz pentu al indrepta. Placa e cea mai buna solutie dar tu ar trebui sa ti'l indrepti in fiecare zi si astfel o sa iti arzi parul. Mai bine nu te mai tunzi decat sa il arzi.

| BonneLess a răspuns:

Cumpara o placa de intins parul, fac si reclaama Instyler. Oricum daca te vei tunde ti se va ridica parul in sus si nu il poti indrepta tu cu mana ta, nu functioneaza, i`ati o placawinking sau nu te mai tunzihee hee

| Lavynya99 a răspuns:

Eu am un tip de par care sta mai natural, adica se onduleaza.Sunt tunsa bob si imi place cum imi sta.Nu cred c-ar merge cu fixativul si in plus daca pui mult o sa-ti apara pe par ceva alb si lipicios, asemanator panzei de paianjen...Mai bine ar fi sa gasesti o alta tunsoare care sa te avantajeze.Cand mergi la coafor intreaba frizerul ce tip de coafura se potriveste tipului tau de par. Daca ti neaparat sa te tunzi bob, atunci cand iti speli parul aseaza-l drept, asa cum vrei sa stea si usuca-l in acea pozitie! Sper sa mearga!

| silviia a răspuns:

Pai, nu chiar. fixativul / spuma este facuta pentru a fixa. nu pentru a indrepta. Singura solutie este sa ti-l faci cu placa. daca vrei sa nu ti-l arzi tare poti folosi o crema speciala pentru temperaturi mari. thinking Si poate nu se arde asa tare, dar cel mai bine este sa-ti lasi parul ntural.
ps; de obicei cand folosesti fixativul / spuma parul se ingrasa mai repede si daca te dai cu mult are un aspect inestetic si se incurca. big grin bafta la coafat parul! :d