| Hitek a întrebat:

Salut, sunt baiat si pana acum am avut doar parul scurt. Acum vreau sa-l las sa creasca si mi-a zis cineva sa filez parul in parti.Acum intrebarea mea este ce inseamna filare?laughing stiu ca o sa radeti de mine dar nu am experienta in acest domeniu. daca se poate sa-mi aratati si o poza happy

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Daca ai parul bogat sau uscat sau are prea mult volum, ti-l fileaza adica il subtiaza ca sa stea mai bine in loc sa ii ia din lungime. Un fel de rarire a parului ca sa-i zicem asa. :)
http://tunsori-coafuri-noi.blogspot.ro/......ngimi.html
uite aici. :)

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Inseamna parul taiat in trepte, in scari, adica pe randuri.

| LauraM01 a răspuns:

Adica sa mai taie din grosime