| Anonimus100 a întrebat:

Salut.Sunt baiat si tare as vrea sa am si eu o freza normala. Pur si simplu m-am saturat,nu stiu ce sa ma mai fac cu parul asta. Atunci cand e spalat, parul meu e asa moale, de nici nu pot sa il dau intr-o parte,pentru ca el,pur si simplu,nu se misca,ramane tot asa,cu bretonul pe frunte, ca ultimul tocilar posibil. Am un gel de vreo 7 lei, dar l-am folosit odata si nu e bun, si mi-am luat un fixativ de 15 lei, 5/5, desi este foarte puternic.Problema e ca parul meu tot arata groaznic, si asa cand il dau intr-o parte.Marginea bretonului,cand o ridic putin si o dau intr-o parte,nu sta deloc fixata. Vreun sfat ce sa fac? Poate un video? Chiar nu exista nicio solutie in care sa fac ca parul meu sa stea cum vreau eu, fara a-l mai da cu fixativ/gel, sau macar daca il dau, sa nu se vada tepi, sa nu fie tare.

2 răspunsuri:
| Argelean a răspuns:

Salut! Eu zic sa te tunzi cat de cat scurt si cand o sa-ti recreasca parul sa-l "directionezi" in ce parte vrei tu.Nici gelul sau fixativul nu iti prea fac bine parului tau.Bafta,funda?

| Chapuda1 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ceri sfatul unui hairstylist, sigur iti poate recomanda ceva.