| MayongoStamly20 a întrebat:

Salut,sunt baiat si vreau sa imi creasca parul ca sa il tin in coada, de maine folosesc ulei de cocos, cum il folosesc, cu ce ma ajuta? Mersi.
Dau funda

5 răspunsuri:
| HoraTVshow a răspuns:

Pai uleiul de cocos ajuta la stralucirea parului si cresterea mai rapida a parului doar ca nu o sa te astepti cum ca peste o sap deja ti.a crescut mare.In general cel mai util este pentru a face parul sa straluceasca mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu exista niciun studiu care sa arate ca uleiul de cocos are vreun efect la radacina sau la cresterea parului. El e bun doar folosit pe lungime pentru hidratare.
Uleiul de ricin e cunoscut pentru ca intareste radacina parului si il poate face sa creasca mai repede dar nu mai mult cu 0, 5 maxim 1 cm pe luna. Deci nu exista nimic pe lumea asta care sa iti faca parul sa creasca mai repede de atat.
Uleiul de ricin se maseaza doar pe scalp si se tine minim 3-4 ore pentru ca altfel iti dai degeaba. Apoi te speli normal cu sampon.

| MayongoStamly20 explică (pentru celmaitarenume):

Gen doar putin, sa l dau pe spate si sa l prind in coada, stai linistit ca nu il vr pana la umerilaughing

| Adry05 a răspuns:

Cocosul n-are nicio treabă cu creșterea părului, doar face părul mai moale și strălucitor