| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Am 15 ani sunt băiat si vreau sa imi pun cercel in ureche,părinții mei nu au nimic împotriva si vreau sa stiu daca doare sa ti faci gaura cu acel pistol, daca se poate infecta si cam cat ma costa. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Ce beneficiu iti aduce aceasta gaura?

Nu mai bine in loc sa platesti pentru o prostie, iti tii banii deoparte pentru ceva semnificativ?

Gaura e poate vreo 20 de lei, dar mai costa si cercelul care eu zic sa fie cel medicinal mai intai.

Il vei tine o luna de zile dupa care il vei scoate si il vei introduce din nou peste 3-4 zile ca sa se vindece locul...

Da exista posibilitatea infectarii daca organismului nu ii place sau daca nu ti urechea curata.

Te va durea gaurirea si tot restul zilei acel loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija unde alegi salonul, unul unde sa stii ca e sigur si ca dezinfecteaza corect instrumentele. Daca e asa, iar tu urmezi la perfectie ceea ce ti se zice, nu prea e risc de infectare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost odata un taran, care avea o vaca
iar vaca, NU AVEA NIMIC IMPOTRIVA

asa si si tu... poti sa faci infectie de la un cos amarat, PE MIJLOCUL FETEI (eu am avut asa ceva PE NAS), dar iti faci griji ca o incasezi unde... ORICE FATA DE 5-7 ANI isi face gaura

revino cu o intrebare asemanatoare cand vrei sa iti faci piercing in vf... PENISULUI, pana atunci... CIOCUL MIC

cat te costa, WTF, VREI PIERCING, daca il vrei pe gratis... esti pregatit sa DOARA CA DRACU?!?
(in ureche se face cu ceva de gen o felie de mar si un ac inmuiat in alcool sanitar, daca nu intelegi care, unde si cum atunci esti prea INAPOIAT MINTAL pentru discutia asta, imi pare rau... SINCER)

| Vasile2003 a răspuns:

Chiar nu vă pot înțelege ...Crezi că te face mai "șmecher " faptul ca porți cercel? Sau te face sa arăți mai bine? Nu, te face doar să pari mai cocalar și mai țăran...