| Alex10012 a întrebat:

am 18 ani si am par pe obraji in zona pometilor aproape de ochi cateva fire negre destul de mari si restul par mic blond. Nu este asa de vizibil doar daca te uiti atent de la apropiere dar imi e frica daca pe viitor o sa creasca mai des si mai mare si o sa arate naspa fiindca eu vreau sa imi fac contur cu linie la barba cum se poarta si nu stiu ce sa fac cu ala, sa il iau jos cu bigul sau cu bandă de epilat sau sa il las? Nu stiu cum a crescut acel par acolo ca de obicei ma fac pana unde vine barba normal la toti cu bigul si uneori cu masina dar in zona aia nu am dat niciodata, poate uneori cu masina dar rest il las asa. Am vazut multe filmulete pe Instagram cu multi care isi fac barba isi iau parul din zona pometilor cu black mask, e buna de ceva? DAU FUNDA.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Folosește benzi depilatoare dacă te deranjează părul.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Părul poate apărea în unele zone, mai ales acolo unde nu ne dorim.Îți recomand să îl lași așa cum este sau dacă trebuie neapărat, să-l îndepărtezi cu ceară, dar în niciun caz cu un big sau lama de ras, deoarece se va întări firul de par și va iesi 2 fire din acel por.