| Soarecul1234 a întrebat:

Am facut exercitii pentru dezvoltarea muschilor si aveam febra musculara iar dupa ceva timp nu mai am febra musculara desi fac aceleasi exercitii si vreau sa stiu daca muschii se dezvolta in continuare. FUNDA!

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Da, in plus febra nu e neaparat semn ca "vai am facut un antrenament super bun, devin hulk".

| Connor300 a răspuns:

Febra musculara apare cand faci exercitii noi, cu care corpul tau nu este adaptat la acel tip de exercitiu. Daca nu ai febra nu inseamna ca nu ai lucrat bine muschiul. Si fii foarte atent ca muschiul creste in zilele de pauza! La sala rupi fibra musculara, iar în zilele de pauza prin alimentatie si odihna, muschiul se vindecă si creste.

| IPanterã a răspuns:

Salut, eu fac sala de 3 ani, la inceput chiar si eu ma intrebam de ce ma "doare", dar in timp mi-am dat seama de mai multe cum ar fi: sa ai un antrenament zilnic, si atunci cand ai febra, trebuie sa lucrezi continu, pentru ca atunci repet cand ai febra muschi sunt lucrati, si ca sa nu te mai doara, fa a 2 zi repetari ce-ai facut si " ieri ", totusi iti recomand dupa antrenament sa mananci carne in sange, te ajuta foarte mult la dezvoltare, si daca nu iei proteine sau ceva de genu, si continui antrenamentul zilnic in 6 luni o sa vezi cat de cat o duferenta, dar lucreaza 5 zile continu, sambata si duminica relaxeaza-te, funda?