| muschi a întrebat:

Referitor la dezvoltarea musculaturii.Va rog as vrea sa mai stiu daca faci in fiecare zi acelasi numar de exercitii, dar la inceput nu esti obisnuit si faci febra musculara, dupa timp cand se obisnuieste continui cu acelasi numar de exercitii pentru ati dezvolta muschii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de mare este numarul de exercitii. Daca este mediu, dupa o saptamana ar trebui sa nu mai fie probleme. Daca este mare, poate dura chiar si doua saptamani.In orice caz, nu-ti recomand sa incepi din start cu numarul dorit, ci sa incepi cu un numar mic de repetari si sa avansezi pe parcurs la numarul propus.Astfel nu vei avea decat de castigat; pe langa faptul ca te vei obisnui mai repede, vei evita astfel si febra musculara si intinderile musculare.Succes.

1 răspuns:
| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre muschi si masa musculara pe Sportaholic www.sportaholic.ro