| GhostSura a întrebat:

Salut TPU, am observat ca multe fete porta ochelari de stare indiferent daca este iarna, vara, primavera, toamna. Ele au mereu ochelarii deasupra capului si dimineata si seara, de ce?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca primesc un pumn in ochi sau se imbata si au ochii rosii ii folosesc

| Simpatic a răspuns:

La ochelari de soare ai vrut sa te referi!
Unele sa para intersante alte persoane au sensibilitate la lumina indiferent de anotimp.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Ai sarit de mesaj din nou, stii care

| tonyc7 a răspuns:

Cele care poarta deasupra capului poarta doar ca sa para interesante. In mintea lor! laughing)

| Gusticel a răspuns:

Soarele poate sa iti bata in ochi in orice luna a anului, deci nu mi se pare ceva neobisnuit sa ii si porti toamna, iarna si primavara.

Seara/noaptea nu are rost sa ii porti. Si nici cand stai in casa.

Cred ca ii poarta mai mult pentru aspectul estetic, nu pentru ca ar avea nevoie de ei.

| EoTl a răspuns:

Sunt 3 variante:
1. Pentru aspect
2. Au probleme cu vederea si cand simt ca ametesc sau le dor ochii din cauza luminii pun ochelarii.
3. Unele persoane se simt mai increzatoare cu diferite obiecte.