| alexutza222 a întrebat:

Salut, TPU!
Am parul lung pana la jumatatea spatelui. Vreo 6 ani l-am avut tuns in scari. De 2 ani il am tuns in v. Mare diferenta, nu se vede, pentru ca il tim mai mult prins in coada, impletit, in coc sau cu clama. Nu suport sa-mi vina in ochi sau pe langa fata. Am o obsesie cu parul lung si nu prea vreau sa ma tund scurt.
Ideea e ca vreau volum. Nici cand il las liber nu sta mai bine. E moale si sta lins. Breton nu prea vreau pentru ca trebuie apoi sa ma tund mereu sau sa il tin prins si in cateva luni bretonul devine doar o problema.
Ma intereseaza mai mult sfaturi de tunsori. Vreau sa imi fac o tunsoare care sa imi dea volum fara sa tund din lungime prea mult, fara breton. Nu ma intereseaza coafuri cu volum. Nu am timp zilnic de asa ceva. O idee de tunsoare in care parul sa aiba singur volum in crestet?
Asadar, ce tunsoare sa imi fac sa nu mai stea lins, sa am volum?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tunsoare cu volum nu prea s-a inventat laughing si eu am parul lung si pentru volum folosesc la radacina putin sampon uscat (avon 15 lei). Daca vrei o metoda ceva mai costisitoare este o placa de par pentru volum de la Philips parca dar ai spus ca nu ai timp zilnic de asta. Poti sa dai volum cu un sampon pentru volum sunt multe sortimente. Am incercat si sunt bune plus ca nu trebuie sa te chinui doar te speli pe cap cu elwinking. Cam astea sunt metodele folosite de mine