| Aneke a întrebat:

as vrea sa realizez un machiaj Corpse paint.Imi puteti spune va rog de unde pot achizitiona baza alba pentru machiaj si culoarea neagra pentru fata si ochi? Multumesc!

1 răspuns:
| AikkoxD a răspuns:

Sephora.
Ben Nye Creme Foundation (sunt mai multe culori, o iei pe aia albă)- 60-70 lei
Fard cremos Aqua Black Makeup Forever.
http://www.makeupforever.com/products/aqua-black.html#.UllPodKBl3s preţ 90-100 lei +

Astea sunt de calitate superioară. Poţi găsi şi la 30-40 lei, dar rişti să îţi curgă pe faţă.