| Classy a întrebat:

Ceva tratamente naturiste pentru cresterea parului? (fara ulei de ricin, caci nu gasesc niciunde ) ...Si pentru intarirea si exfolierea unghiilor.naturiste de preferat...doresc raspunsuri de la oameni care au incercat asa ceva :* pup si funda bineinteles

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Uleiul de ricin se găsește la orice Plafar.Mai încearcă, trebuie să găsești!
O altă mască pentru creșterea părului pe care o poți face acasă, se prepară din:
Câteva picături ulei măsline, o fiolă de vitamina A, o fiolă de vitamina C, câteva picături de ulei ricin (dacă găsești), un gălbenuș de ou, și câteva picături de zeamă de lămâie (pentru strălucire).
Dacă dorești ca părul să miroasă frumos o lungă perioadă de timp, adaugă și câteva picături de ulei de levănțică (îl găsești tot la plafar).
Baftă!

| Banannie a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Cat timp o tii si de cate ori pe saptamana? (vreau neaparat sa o incerc)

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Banannie):

30-40 de minute, și se aplică o dată/săptămână.
Încearcă, nu vei regreta!

3 răspunsuri:
| Bia_8599 a răspuns:

Pentru cresterea parului e foarte eficienta masca cu ou, odata pe saptamana: un ou batut simplu sau cu cateva picaturi de lamaie sau otet de merge, se intinde pe tot parul in special la radacina, si te speli cu sampon dupa 30-40 de minute.