| marionettetolife a întrebat:

Ce tratamente pentru cresterea parului stiti? fara ulei de ricin!

2 răspunsuri:
| angela111 a răspuns:

Mult mai natural si ieftin ar fi sa iti faci o masca din avocado cu ulei de masline ( 2 lingurite ) si albus de ou. Le amesteci impreuna pana devine o crema, apoi aplici pe par si lasi in jur de jumatate de ora. ( infasoara parul si capul cu o folie de plastic). Apoi clatesti si speli parul normal. Atentie...nu aplica pe pielea capului nici un fel de balsam de par. Balsamul este numai pentru firul de par si nu pentru piele. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Alle_3893 a răspuns:

Cu:,,Crema de par cu extracte naturale si petrol de la Vivanatura''
Costa 7, 00 lei si o iei de la farmacie.
E buna.Si eu am incercat-o! Se aplica pe par.