| anonim_4396 a întrebat:

E bine ca la virsta de 13 ani sa apara celulita(de cea vizibila, care se vad linii iesite pe picioare) si cum poti scapa de ea rapid?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e bine deloc, du-te la un medic sa iti recomande o crema sau ceva

| DanaQ a răspuns:

La varsta ta nu iti face astfel de probleme, vei avea timp sa te ocupi de celulita cand veri creste happy Si ca sa nu ai prea mult de lucrur pe viitor, acum doar ai grija sa faci cat mai multa miscare [sport de care iti place, mers pe jos, jogging...] si sa ai o alimentatie sanatoasa [mai putine prajeli, dulciuri, alimente grase, cu E-uri si alte chimicale - coloranti etc.] si incearca sa bei apa pe parcursul zilei... nu astepta sa ti se faca sete si bea-o cu inghitituri mici.

| baterie777 a răspuns:

Mai bine mergi la un specialist. Oricum, nu cred ca e celulita, ar trebui sa faci mai mult sport si sa ai grija la ceea ce mananci.

| dinulia94 a răspuns:

De fapt nu e deloc bine la aceasta virsta sa ai celulita...vei avea mari probleme cu ea cind vei fi mai mare fiindca vei dori sa mai porti o fustita scurta, sorti.....de ea poti scapa facind sport si mincind cit mai putin happy iesi pe afara-plimbate, du-te la dansuri happy

| MihaiElenaP a răspuns:

Celulita nu se vede in forma de linii, acele linii sunt vergeturi, ele de regula apar dupa slabire brusca dar totusi la varsta ta nu ar fi cazul.Mai bine vorbeste cu un medic dermatolog.