| GabrielDinca a întrebat:

ma numesc Gabi si as vrea sa stiu si eu cum sa fac sa am sprancenele ca sefa clasei mele? Intotdeauna ies mai mici decat ale ei cand ma pensez. Si de ce de fiecare data cand ma machiez mi se scurge machiajul?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Machiaj? Lasa-te fratioare de asa ceva, doar penseaza-le usor, cat sa fii tu multumit, moda asta a innebunit si baietii, nici nu mai stii acum care e baiatul si care e fata, s-au feminizat din ce in ce mai mult unii.

| J0B0MAT a răspuns:

Fiecare are o anumita forma a sprancenelor. Poti tu sa ii dai o anumita forma prin pensat, dar nu va fi identica, cu cea a colegei.Si in plus, pe fiecare avantajeaza o anumita forma. Poate ce o avantajeaza pe ea, nu te avantajeaza pe tine.
Dar ai putea sa mergi la un salon sau la vreo cunostinta sa ii spui ce forma vrei si ar trebui sa iti dea o forma apropiata cu cea pe care o vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! o sa fiu sincera cu tine si o sa iti spun ca niciodata nu o iti iasa aceeasi forma de sprancene ca acea care o are respectiva fata pentru ca tu ai o forma diferita de fata, structura fetei difera, sprancenele difera, si ca lungime si ca grosime si cat de stufoase sunt, si daca ei ii sta bine cu acea forma asta nu inseamna ca tie ti se poate potrivi.
Daca vrei neaparat aceeasi forma de sprancene ti le poti creiona in asa fel incat sa fie aproape la fel cu ale ei, dar cel mai bine ar fi sa te duci la un cabinet de cosmetica sa te pensese acolo o cosmeticiana. Ea va stii sa le dea o froma frumoasa sprancenelor tale care se va potrivi cu fizionomia ta. Bafta!

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

E troll, de ce te mai chinui sa-i raspunzi?