| ErrChan a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Am 13 ani si as vrea sa ma pensez. Nu am sprancenele groase si nici in mijloc nu am firicele, dar mi se pare ca sprancele mele arata urat. Am incercat sa ma pensez, dar nu am reusit deoarece ma doare prea tare. Exista ceva solutii ca sa nu ma mai doara atat? Sau nu ar trebui sa ma pensez deloc?

6 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Du-te la salon. Dar ti-as recomanda sa le mai lasi asa... Macar 1 an. Adica, in perioada asta devin firele mai dese, si apoi le vei putea pensa mai bine. Ma refer ca le poti da ce forma vrei.

| SAMM0603 a răspuns:

Ar trebui sa te pensezi din moment ce iti doresti dar nu acasa. Prima data te duci la coafor (unde e coafor se si penseaza) unde dai 10 lei, acum depinde de loc, pentru a-ti da o forma. De aici, te descurci singura smulgand firele care vor creste la loc. Si da, trebuie sa te dai cu ceva. Acolo te da cu o crema de calmare pentru ca fiind si prima data pielea nu e obisnuita, te ustura si se roseste.

| KM3 a răspuns:

Ai 13 ani, pentru numele lui Dumnezeu.Nu te grabi sa te maturizezi

| RebekahAndreea a răspuns:

Apai daca si pentru pensat te plangi de durere...

| DenisaAnca a răspuns:

Te doare oricum big grin la salon nu ai timp sa zici au pentru ca te face cu ceara. Insa tot dureros e, e dureros la inceput apoi o sa te obisnuiesti.

| Andrutza5555 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa lasi sa mai treaca putin timp, si eu am fost la salon, m-a durut si nu am mai incercat. Good Luck.