| Anonims0101001 a întrebat:

Se poate da cu ceara sau gel dupa care sa dai cu fixativ pentru o finisare?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Fixativul e ultima etapa pentru aranjarea parului.Toate celelalte produse spuma/gel/ceara daca e necesar se folosesc inainte.Acum depinde pentru ce iti trebuie.
Cu gelul reusesti sa ridici parul. Daca vrei tepi, cu gelul ii ridici ( e un exemplu).
Ceara, se da de obicei (mai ales fetele folosesc) pe varfuri dar nu e exclus nici pe lungime ca sa aiba acel luciu frumos si sanatos. Bineinteles, daca pui multa ceara, intareste si ea parul.

Fixativul, e asa, pentru o extrafixare asa cum am spus la sfarsit de tot. De exemplu, eu pentru o fata, poate sa-l foloseasca dupa ce isi face parul cred cu ondulatorul, ca buclele sa reziste mai mult.