| Alex42315 a întrebat:

Salut TPU,sunt băiat și am un contur mai ciudat la breton,adică nu e drept cum îl au majoritatea băieților. exista posibilitatea ca sa îmi fac un contur drept definitiv,mi-l mai contura frizerul cu briciul, dar după 3 zile deja creștea, am înțeles de la cineva ca sunt soluții de ați face contur definitiv cu laserul..in clinici speciale

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Folosesti piaptanul si foarfeca. Cu laser nu merge, eventuala depilare fir cu fir este scumpa si tine doar cateva luni (iti ies alte fire in loc).

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Firele de par nu cresc la fel de repede. In unele zone a capului cresc mai repede, la altele mai incet.
Nici curbarea firelor nu este la fel.
Din aceste motive, parul fiecarei persoane creste "ciudat", anapoda.
Corectarea cu laser nu este posibila.
Poti apela insa la doua solutii traditionale:
1. Iti tai parul scurt, asa nu se vad diferentele
2. Iti lasi parul mai lung, de 3-4 degete sau mai lungi si folosesti piaptanul pentru aranjare, respectiv foarfeca pentru egalizare.

| Alex42315 explică (pentru Bula):

Nu m-ai înțeles, eu zic de forma de pe frunte, nu firele de cresc..parul mi-l aranjez tot timpul ca îl am de cam 5 cm, da eu am o forma naspa la breton, adică îmi acoperă mult din frunte

| Alex42315 explică (pentru Bula):

Nu m ai înțeles, nu e vorba de firele care cresc, am parul de 7 cm și o freza destul de Ok, dar am conturul naspa, îmi acoperă mult din frunte.a

| Alex42315 explică (pentru Bula):

Eu am intelesc ca nu mai ies alte fire, acum nu stiu o sa mai vorbesc si cu alte perosane din acest domeniu

| Bula a răspuns (pentru Alex42315):

Folosesti piaptanul si foarfeca. Cu laser nu merge, eventuala depilare fir cu fir este scumpa si tine doar cateva luni (iti ies alte fire in loc).

| Dolores214 a răspuns:

Frizerul e o soluie, da daca ai banii poti sa mergi la clinica speciala...