| IssaLoveeba a întrebat:

Sunt creata(facuta permanent acum un an), am parul pana la coate si suvite blonde. Culoarea parului o am un saten inchis. Mi-am cumparat nuantator(vopsea semi permanenta) cu nuanta blond metal. S-a facut cineva pana acum cu el? Prinde? Si cum iese?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cred ca o sa se prinda doar pe suvite.
Parul e inchis la culoare si necesita decolorare ca sa iti iasa culoarea pe care o doresti, plus ca te faci cu un nuantator care nu prinde aproape deloc culoarea pe o culoare mai inchisa.
Eu m-am facut cu un nuantator cu 2 sau 3 tente mai deschisa decat parul meu natural, am dorit sa imi deschida parul, si ghici ce, nu a iesit nimic, si parul meu este blond natural.

| Kriss96 a răspuns:

Eu mi-am cumparat si sincer nu mi-a placut cum mi-a prins. Iar eu am parul saten foarte deschis. Chiar am 3 suvite blonde naturale care incep sa se deschida primavara. Cand eram mica eram blonda toata. Si tot nu mi-a prins prea bine. S-a dus si extrem de repede. Pe un saten inchis nu o sa prinda aproape deloc. Asta e parerea mea. Vopsea da, dar nuantator nu.

| Justagirl1605 a răspuns:

Nu se prinde foarte bine daca ai parul des si moale... depinde mult ce tip de par ai... adica: des, rar, moale, fir subtire etc