| ali32 a întrebat:

Sunt o persoana mai retrasa asa, colegii catalogandu-ma ca tocilar. Cum au ajuns la concluzia asta...cred ca stiti si voi. Ce vreau sa va intreb. Am parul putin mai lung si as vrea sa imi fac un fel de creasta. Nu din aia ciudata colorata, ci una mai normala care sa arate si bine. Credeti ca ar fi ok?

1 răspuns:
| AlienThor a răspuns:

NU! Poti merge la frizer sa experimentezi diverse dar nu tampenii ci ce se potriveste mai bine fizionomiei tale.

Ingrijeste-te: odata la 2 saptamani treci pe la frizer sa te aranjezi, poti sa-ti faci manichiura/pedichiura, sa-ti faci tratament facial (adica sa-ti scoata cosurile de pe fata/nas si sa ai un ten curat).

Sa te imbraci mai sic dar sa tii se potriveasca imbracamintea nu larga

Cat despre catalogarea (tocilar), mergi pe drumul tau si cauta persoane asemenea tie si persoane care se dezvolta permanent.

Grupurile care stau pe la colturi, barfesc, fumeaza si freaca menta doar sa fie cool, nu sunt ceea ce cauti.

Pe vremea mea era windows 95, ai N solutii Google, Youtube.

Nu pierde timpul pe Facebook/Instagram/snapchat/tiktok e plin de fake-uri. Adica oameni care vor sa para ceea ce nu sunt si cauta tot timpul sa se dea mari cu ceva indiferent ce este acel ceva (masini, bani, haine, etc... )

Sper ca te-am ajutat!