| Lungu_Kristi_1999 a întrebat:

va rog sa ma ajutati.Cum pot coase sau sa fac ceva la o pereche de pantaloni care sau rupt undeva 5cm (sunt pantalonii mei preferati) ajutati-ma va rog dau FUNDA!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-i lui maica-ta sa ii coasa. Daca tu nu stii asta.

| MadRaven a răspuns:

Pui aţă în ac şi îi coşi.
Dacă nu eşti capabil să faci asta, roag-o pe mama ta să te ajute. happy

| stlucian a răspuns:

La un croitor poate sa-ti faca o cusatura de tip surfilare/broderie cu un model/forma pentru a nu atrage atentia. Eventual poate folosi o ata care chiar sa atraga atentia dar ascunde rupturawinking

Răspuns utilizator avertizat
| NimeniSiAtat a răspuns:

La o croitoreasa sa iti puna o emblema discreta peste acea ruptura

| patriciaxd a răspuns:

Daca ruptura este intr-un loc care permite, poti pune ceva peste.
erau in H&M acum cateva saptamani stickere speciale pentru material cu The Simpsons. Le pozitionezi peruptura, apoi pui un fier de calcat peste, si se lipeste (aiinstructiuni si pe ambalaj).
Stiu ca mai erau stickere d-astea si pe bestial.ro.

Daca vrei sa fie mai subtil totusi ii poti coase, e mai bine sa o rogi pe mama ta sa o faca, mamele se pricep mai bine.

daca vrei sa te ocupi tu, ai aici un tutorial bun de pe YT, imagini sugestive. Tipa foloseste o masina e cusut, dar poti coase tu, de mana. Succes!
https://www.youtube.com/watch?v=3vLc6D64xcs

| buzylazybya a răspuns:

Pai, trebuie mai întâi să faci un nod aței, o bagi în ac pe partea cealaltă și introduci acul la începutul găurii. După treci acul pe marginile gaurii și încerci să le unești. Când termini faci un alt nod și tai ața rămasă. Succes! big grin Funda, please.