| AdelinGrigorescu a întrebat:

Salut tuturor.Cred ca foarte multi dupa TPU aveti o problema.Cosurile,cu ce ati incercati sa va dati ca sa va treaca.Sapunul Dove Beauty Cream Bar (cel original nu exfoliat) este chiar atat de bun?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate o fi bun pentru fata dar eu m-am saturat sa ma frec pe maini cu el din cauza ca nu-si prea face treaba cum trebuie (e bun asa dar simt eu ca nu e asa cum trebuie sa fie lichidu ala de pe maini dupa ce ma frec cu el e cam sec). La TV zic multe minciuni oricum.

| BiuL a răspuns:

Nu te da cu sapun pe ten, e prea puternic pentru piele sensbila a fetei, exista o multime de lotiuni/creme/geluri speciale pentru tenul cu astfel de probleme cu care te poti curata pe fata in loc de sapun

| UbexFlo a răspuns:

Cea mai buna metoda prin care scapi de cosuri este sa te speli pe fata ori de cate ori ai ocazia.
Eu asa am scapat de cosuri.Cand sunt la scoala nu am cum sa fac acest lucru ca acasa si imi mai ies cateva micute dar cand stau acasa scap de ele imediat.Si da, sapunul este bun.Sapunurile Dove sunt in general foarte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti draga o masca de castraveti verzi, seara o ti 15-20 de minute,, dai 2-3 castraveciori prin razatoare, cel mai simplu

| Maui a răspuns:

Poate fi din cauza alimentatiei. Incearca sa reduci grasimile.

| patricia_1074 a răspuns:

Pudra de argila, este ff buna pentru uscarea cosurilor si efectul e vizibil in 2/3 zile.se gaseste in comert, un plic de 20 gr costa 1, 5 lei, deci e un pret rezonabil, accesibil oricui.si acea pudra o poti combina cu : zeama de lamaie, miere ...etc si o poti folosi ca masca, dar daca doresti tratarea cosurilor, o vei folosi cu apa de la robinet timp de 1 saptamana, te vei da zilnic apoi continui sa te dai de 2 ori p saptamana... dintr-un plic vei putea folosi de cel putin 5 ori.incearca,nu ai ce pierde!winking

| SoSoR a răspuns:

Eu iti recomand cel mai bine : Urina este cea mai buna la cosuri bine... e scarbos dar daca vei incerca in 2 3 zile cosurile vor disparea funda?

| AdelinGrigorescu explică (pentru SoSoR):

Asta o stiam si eu! si chiar scria si pe net