| Zambaretu1 a întrebat:

Vara trecuta am stat numai in tricou afara. pe caldura si m-am bronzat doar pe maini, si daca ma dezbrac de tricou arata urat. adica pe corp sunt alb iar pe maini negru. cum scot bronzul? M-a prins soarele f tare.

Răspuns Câştigător
| aleahimk a răspuns:

Buna! O data bronzat, nu are cum sa se mai ia. Stai la soare sa te bronzezi si pe restul corpului, sa se uniformizeze bronzul. Ai putea sa iti dai cu un ulei -spray pentru accelerarea bronzului, asa te vei proteja de soare si vei rezolva si problema intr-un timp mai scurt.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 a răspuns:

Trebuie sa te bronzezi pe piept si spate.Bronzul nu ai cum sa-l scoti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Cand faci baie folosest un burete exfoliant. Bronzul nu rezista mult mai ales daca tu esti prieten cu apa.De acum evita sa te expui la soare cand vezi ca e prea puternic, altfel risti sa te indispui atunci cand vei purta haine diferite de forma bronzului de pe corp.

| Elenutzaa_Ele_1999 a răspuns:

Daca vrei sa uniformizezi bronzul pune-ti prosop pe maini si bronzeaza-te, daca vrei sa-l scoti, fa baie ( 30 min ) sa inmoi bronzul si spalate cu burete. Sterge-te dupa aia tare cu prosop si o sa vezi ca ai piele moarta cazuta, daca ai care atarna scapa de ea si scapi si de bronz.

| Zagon_Danny_1996 a răspuns:

Ai putea sa incerci, daca esti bronzat pe maini, sa mergi sa te bronzezi undeva la tara sau altundeva unde sa nu vada nimeni, dar sa nu faci prostia sa mergi la solar pentru ca e cea mai mare prostie ever. Bronzul nu prea ai cum sa-l scoti decat daca trece un pic de timp. Sa nu stai intre orele 12 si 4 pentru ca o sa te arzi happy.
Sper ca ti-am fost de folos.