| Candy_9842 a întrebat:

Salut > vreau sa stiu cel mai usor si mai rapid mod de a iti face bucle. fara ondulator. sau bigudiuri ca nu am timp de alea happy multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Dăă a răspuns:

Uite-te aici http://www.youtube.com/......ttp?/watch

5 răspunsuri:
| alinoovsky a răspuns:

Salutare! Bineinteles ca cel mai bine iti ies buclele cu ondulatorul sau bigudiurile,dar daca vrei totusi "rapid"si ai parul mai lung,date cu spuma pe par,apoi fa-ti doua cozi impletite groase/mai multe,dar subtiri(aici depinde de tine daca vrei ca buclele sa fie mai lejere iti faci doar doua cozi,daca vrei ca buclele sa fie mai bogate, iti faci mai multe, si cat mai subtiri) si foarte stranse. Stai asa cam 1 ora-2. Sper ca te-am ajutat!

| chibiusa a răspuns:

Cand ai parul semi uscat. il imarti in doua: partea de sus si partea de jos. apoi, fiecare parte, o imparti la randul ei in 2 si rasucesti suvitele de par (iese un fel de impletitura doar ca in 2 suvite). varfurile parului le asiguri cu niste agrafe si gata.
stai asa cateva ore (de preferabil faci chestia asta noaptea). a doua zi o sa ai bucle super faine, ca si cum le-ai fi facut cu ondulatorul.

daca vrei mai multe informatii dai mesaj
pupic

| LikeABossBaby a răspuns:

Buna:X incearca cu spuma iese superb:X asa procedezi: umezesteti parul cu apa si despartel in suvite groase apoi aplica in palma putina spuma si strange cate o suvita de jos in sus in pumn bafta pup:*

| Yoanna_7825 a răspuns:

Pai fi atenta daca ai parul lung sau mediu cel mai simplu e cu staniol(polei) si fi atenta cum faci: iti iei o suvita de par si o rasucesti dupa deget.Asa rasucita, o infasori in staniol si dai cu placa peste suvita cu staniol. si gata bucla. se fac repede si tin destul de mult timp.Crede-ma am parul pana la mijloc... si in 30 de min il fac pe tot :big grin FUNDA?

| Candy_9842 explică:

Multumesc foarte mult ca mati ajutat. mi-a fost foarte greu sa aleg nu raspuns castigator. toate sunt foarte bune :X:X:X:d