| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Am si eu o o intrebare:
Eu sunt baiat cu părul creț dar problema mea este că buclele nu arata cine stie ce,parca nu sunt bucle intregi par niste fire subtiri care stau pe dinafară, nu stiu cum sa va explic mai pe scurt,cred ca mi se desprind firele din bucle!
Daca mă duc la salon imi poate rezolva problema asta? A fost un prieten al meu la salon ca să și-l faca creț, daca ma duc la acelasi salon care a fost el, eu daca am parul creț deja imi poate face buclele sa imi stea mai fain sau sa fie definite?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai mai intrebat (deja e spam!) și ți-am răspuns, era de bonton să reacționezi cumva

răspuns final: dai bani frumosi, rezolvi

| Iote a răspuns:

Ti-l poate aranja. Dar va sta bine doar pana la primul spalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti face parul cu placa, dar rezista maxim o zi asa. Iar cu timpul se va deteriora, utilizarea placii il va arde.
Poti sa te dai si cu gel, dar cu timpul, utilizat in mod excesiv, poate duce la chelire sau alte probleme ale parului. Eventual sa-ti dai cu gel la ocazii mai importante, unde vezi ca ai fire rebele, care choar nu stau asa cum iti doresti.
Sau poti sa iti alegi o tunsoare ca sa-ti avantajeze tipul sa păr, să o faci si sa ramana asa.
Poti sa-l inttebi si pe frizer cam ce parere ar avea.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Am bigudiuri

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Am bigudiuri și folosesc și spumă d e păr

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Atunci ma gandesc ca probabil ti-l poti aranja cum doresti. Si il lasi peste noapte si a doua zi gata

| Iote a răspuns (pentru nyoentox2002):

Folosesti bigudiurile dar fara spuma de par. Cu ea va arata urat.

| Iote a răspuns (pentru Iote):

A, si parul trebuie sa fie umed cand il pui pe bigudiuri.
Sau pui bigudiurile in apa inainte de a rula parul pe ele.

| nyoentox2002 explică (pentru Iote):

Pai când îmi pun parul pe bigudiuri seara sau dimineața când plec la școală și cât timp? Sau merge sa le las o seara și dimineața le desprind și îmi dau parul cu spumă?

| Iote a răspuns (pentru nyoentox2002):

Le pui seara, ca sa aiba timp sa se usuce si increti. NU le mai dai cu spuma, ca strici tot.

| nyoentox2002 explică (pentru Iote):

Pun și căciulă în cap?

| Anuket a răspuns:

Ai putea încerca metoda curly hair. Primul pas este folosirea unui șampon delicat, fără sulfați.
https://youtu.be/s0WRm8_xb8Q

| nyoentox2002 explică (pentru Anuket):

Eu folosesc șampon și balsam de la syoss, și scrie pe el:Curly and Wavy aducă par creț și ondulat