| Postelnicu_Alexutzu_1999 a întrebat:

Salutare!
Am si eu o problema cu parul... cand eram mic aveam parul foarte moale si matasos dar cu timpul a devenit tare ca sarma. Incepusem sa folosesc placa pana la un momentdat cand parul meu avea un aspect de par ars. M-am tuns cu 2 in tot capul si acum parul meu este mediu. El a devenit mai moale dar problema este ca si atunci dupa ce am folosit placa... firul meu de par nu este drept este foarte incalcit si asta ii da un aspect de par afro cm au africanii.
Ce pot sa fac ca sa am parul drept si firul sa fie si el normal sa nu mai fie ca un arc adica ondulat?
DAu FUNDA LA CEL MAI BUN RASPUNS! VA ROG AM NEVOIE DE MARE AJUTOR

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Peaches a răspuns:

Pentru inceput foloseste balsam. Acesta inmoaie parul dar, daca spui ca il ai gen afro, atunci nu imi dau seama cata putere poate avea balsamul. oricum, datoriata actiunii balsamului el va fi mai matasos. Cand il usuci cu uscatorul intinde-l cu peria.

| Postelnicu_Alexutzu_1999 explică (pentru Peaches):

Nu este chiar gen afro cum il au africanii adica cret si sa nu poti sa-l indreptio deloc firul este ondulat la sfarsit bine nu toate sunt asa nu prrea are volum asta e problema si nu este prea hidratat este cum sa zic nu e matasos si nu are volum asta e chestia laughing

| Postelnicu_Alexutzu_1999 explică:

NU il am chiar gen afro cum il au africanii cret firele sunt putin ondulate la sfarsit si are nu are un aspect foarte frumos adica nu este foarte hidratat si nu are volum