| Rockmeup a întrebat:

Am si eu o problema destul de maricica. Cam de 1 an am niste cearcane foarte urate. Pungi gigantice sub ochi. destul de intunecate... De multe ori colegii ma intreaba la liceu ca cine ma pocnit de am ochii asa de umflati si vineti. Nu stiu din ce cauza mi-au aparut cearcanele pentru ca dorm destul de mult in ultima vreme, nici nu mai prea stau la PC, batranete nu e(am 17 ani.). As vrea sa stiu insa cum as putea scapa de ele? Somnul nu a mers, crema anticearcan nici atat(de 1 luna ma tot dau cu o crema cumparata din farmacie dar nu da rezultate)
~Am auzit ca sunt si niste metode sa le "ascunzi" cu. concealer sau fond de ten? Nu ma prea pricep in chestiile astea, sunt baiat. Vreau sa stiu daca metodele astea chiar funcioneaza si daca da. de unde pot cumpara si cum sa le folosesc.
Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pe lânga actiunea de catifelare a tenului, castravetele este apreciat si pentru actiunea de îndepartare a ridurilor. Prin aplicarea pe fata a feliilor de castravete, puteti reduce considerabil ridurile de pe fata sau le puteti atenua. Feliile de castravete subtiri si reci sunt faimoase pentru linistirea durerilor de ochi.

Chiar daca nu ai inca riduri, poti avea un inceput de pungi sub ochi sau pete inchise la culoare. Cercurille negre sunt, de obicei, ereditare si sunt un semn de subtiire a pielii. Orice produs care sporeste nivelul de colagen (cauta-le pe cele cu peptide sau vitamina C) vor ingrosa pielea, facand vasele de sange mai putin vizibile.

| Addina a răspuns:

Nu știu care ar fi motivul. Încearcă să întrebi la mai multe farmacii și să acoperi cu fondul de ten. Îți spun sincer că nu știu ce ar putea fi.Depinde de fiecare caz. Trebuie să dormi minim 8 ore, pentru că ești și la liceu și e mai dificil.

Baftă.