| anonim_4396 a întrebat:

HELP MEE!puppy dog eyes cum sa scap de cearcane? nu mai suport! nu stiu cu ce sa mai dau ca sa nu se mai vada asa de urat,imi strica toata frumusetzeasad daca imi fac o poza trebuie sa optez la un program de editat pentru a ascunde cearcanele. am icercat cu machiajul, m-am dat cu anticearcan, fond de ten si pudra dar degeaba mai rau le accentueaza si le fac sa luceascacrying am dat nu stiu catzi bani pe alifii si tratamente dar degeaba! dorm destul chiar si dupa masasad am ajuns la capatul nerviilor! ce sa insemne aceste cearcanee? vreau ceva sfaturi ce sa fac sa scap de ele?! va roog! FUNDOI SI VOTURII:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Cearcanele se fac de la prea multa oboseala, stres, etc. am avut si eu si stiu ce inseamna. poti scapa de cearcane dar nu trebuie sa mai fi stresata, daca o sa fi stresata in continuare o sa ti se faca mai rau.trebuie sa dormi foarte mult.nu trebuie sa te enervezi, daca cineva incearca sa te inerveze nu il bagi in seama. pana acum te-ai omorat cu invatatul dar acum ca este vacanta nu mai inveti, inainte invatai cred ca foarte mult (cred ca esti eleva), daca inveti prea mult si nu ai chef apare oboseala si stresul si faci cearcane, tu ai facut cearcane din mai multe cauze.

| anonim_4396 explică (pentru AnOnIm20202020):

Da sunt elevahappy si ai mare dreptate, ma enervez foarte repede si sunt foarte stresata si de dormit nu prea dorm doar ca aiurea ma culc pe la vreo 2, 3 si ma trezesc la 12, 1 big grin

19 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Ai incercat cu ochelari de soare?

| anonim_4396 explică (pentru GabiiHaș):

laughing) multa minte aistraight face

| GabiiHaș a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu la fel straight face

| GabiiHaș a răspuns:

Draga,treaba ta ce faci, crezi ca-mi faci frica?
mai am un cont pe TPU, si te pot raporta si daca e o intrebare/raspuns bun.sa te vad, s-asa esti raportata de vreo 5 ori la mine big grin asa ca JET si tie si la aia care te-o facut asa cum esti...

| GabiiHaș a răspuns:

Pai,sorry ii zici la ma.ta, nu mie!
aaa m-ai si injurat! ce se vor bucura astia de la TPU sa te vada acolo la utilizatori suspendati...

| RocsiiBocsii a răspuns (pentru GabiiHaș):

Baa, esti disperata jur. Termina cu mijamurile astea de 2 bani.

| GabiiHaș a răspuns (pentru RocsiiBocsii):

Raspunsul meu este de un an si tu te apuci sa vorbesti.
stai in banca ta si nu mai comenta, vezi-ti de treburile tale. comentariile nu te ajuta cu nimicwinking.

| venusdoom a răspuns:

Cel mai indicat e sa mergi la medicul de familie. Ii spui de problema si banuiesc ca o sa te puna ori sa ti faci un set complet (si costisitor) de analize, ca sa afle o posibila cauza, saaaaau iti da trimitere la un dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi...fa tratamentul acela cu castraveti(tii pui pe oci-felii si ii lasi cateva ore(1-2)); sau incearca sa mananci mai multe banane(au magneziu si te ajuta)...incearca sa te hidratezi mult(2-4)l de apa pe zi.sau mai poti manca foarte, multe fructe si legume(sunt recomandate in acest caz)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Phai mai ma culc cateodata cand am treaba si pe la 1, 2, 3 noaptea... dar totusi dor pana la 12, 1 si ma gandesc ca's facute orele de somn. dar nu cred ca conteaza asta am prietene care se culca la 3 noaptea mereu si nu au deloc cearcanesad eu de ce am?!crying(

Răspuns utilizator avertizat
| AnOnIm20202020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ele nu sunt stresate ca tine

| anonim_4396 explică (pentru Oriflamediscountsuper):

Phai daca tot spuneai de viatamina E :X am un tub ca o asa si contzine ulei cu vitamina E dar e pentru unghii( se da si se lasa 10 min apoi se curata cu apa) sa ma dau cu ala?

Răspuns utilizator avertizat
| Adryanna2000 a răspuns:

Secretul meu:fond de ten.

| anonim_4396 explică (pentru Adryanna2000):

Tocmai ce spuneamsad nu mai face fata, ma dau cu tonele si nu face altceva decat sa le faca sa luceascacrying si se vede oribiillsad altceva?!happy

| CosmeticsRomania a răspuns:

Buna. In cazul in care vrei un set de make-up complet care sa-ti acopere toate nevoile, il poti incerca pe acesta: https://www.olx.ro/......9AZ6N.html

| HibridMoka a răspuns:

Mai poti folosi Avocado ( il macini) si il amesteci cu miere big grin. E foarte bun.