| kkolio a întrebat:

Ati auzit de magazinul de haine second hand remixshop? Vad ca au un sistem prin care poti trimite hainele vechi (gen haine de copii/ adulti care au ramas mici sau mari daca ai slabit in stare buna) apoi ei le sorteaza si le stabilesc un pret. Ati avut experiente cu ei? Cum au fost? Cunoasteti alternative de vanzare haine second hand in afara de siteurile obisnuite de mica publicitate etc...

1 răspuns:
| Aurora99 a răspuns:

Da, am vandut eu. nu merita. am dat vreo 3 saci de-ai lor cu haine de firma si am castigat in schimb, adunat, 20 de lei. nu aveam asteptari prea mari, dar mi s-a parut o gaura in buget. daca vrei doar sa scapi de ele si nu stii unde sa le duci, sigur, vine curierul cu punga de la remix direct la tine, nu te duci nicaieri. prefer sa le vand separat si iau mult mult mai mult. desigur, cele neacceptate de remix se duc la copiii nevoiasi, din punctul asta de vedere, stii ca ajuti pe cineva, dar in rest, nu merita. ca sfat, daca vrei sa dai, pastreaza etichetele si bonurile, si le pui tot in punga lor ca sa ateste autenticitatea si au o sansa sa fie puse la un pret mai bun. eu vand cel mai mult pe olx, apoi mai am si o pagina de insta cu magazinul meu si am folosit si Facebook marketplace, dar personal nu prefer platforma.