| simonafrumoasa a întrebat:

buna! bounjure! hallo! faza e ca va salut! am niste degete cu unghii foarte nasoale. eu vreau sa le am patrate dar nu lungi, asa scurte cat se poate dar sa-mi ofer un look de feminitate.
dau funda la cel mai ok raspuns.

3 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Depinde si formatul unghiei, daca tu ai unghiile micute (formatul unghiei), mai greu le poti avea in formatul dorit.
Sfatul meu e sa le tai drept atunci cand cresc si la colturi doar pilite atata, si se foarmeaza forma patrata.
Atentie! NU TAIA colturile

Răspuns utilizator avertizat
| 21ndstillachild a răspuns:

La cratitaaaaa