| LexieD a întrebat:

Unghii lungi/unghii scurte?

Răspuns Câştigător
| christina94 a răspuns:

Nu conteaza cat de lungi sau scurte sunt, important e sa fie ingrijite. Eu prefer unghiile lungi.
Papa:*

19 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Scurte, alea lungi te incurca( cel putin pe mine).Dac m'ar vedea profu de tenis k unghi lungi cred ca mi le'ar taia chiar el.

| EmaEmax a răspuns:

Scurte,sunt mult mai usor de intretinut

| AutumnDay a răspuns:

Alt model de unghii: http://www.google.ro/......tp?/imgres
Tie de care-ti plac?

| Didi908 a răspuns:

Buna! Nici unghii prea lungi dar niiki prea scurte!
Uite niste imagini cum le prefer eu:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sunt unghii lungi cam asa pe care le urasc:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| anss23 a răspuns:

Indiferent de lungimea unghiilor, cel mai important este sa avem unghii curate sin ingrijite.Eu prefer niste unghii nici prea lungi, nici prea scurte, date cu lac incolor.
Cam cum sunt astea:http://www.google.ro/......tp?/imgres

| HolyPotato a răspuns:

Unghii mediibig grin

| Ionelarebela a răspuns:

Unghii lungi:X

| Annalina99 a răspuns:

Lungi:X

| Lacra16 a răspuns:

Nici scurte, dar nici foarte lungi. Daca vor fi prea lungi te vei descurca mai greu cu ele si exista si riscul de a ti se rupe cand nu esti acasa si asta ar fi destul de urat, pentru ca se va observa foarte repede.

| MâţulMov a răspuns:

Lungi, de cam 1 cm.

| Giulia97Anna a răspuns:

Unghii lungi nu scurte

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Scurte intotdeunawinking.

| Alanda18 a răspuns:

Eu am ungiile lungi de cam 2-3 cm si nu ma deranjeaza, nu se rup pentru ca am mult calciu in corp si sunt foarte tari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde... daca ai unghiile lungi inseamna un lucru in plus de facut: sa ai grija sa nu se rupa. in schimb daca le ai scurte nu ai nici o grija. Deci de tine depinde daca vrei sa le ai lungi sau scurte. Gndeste-te daca poti sa intretii niste unghii lungi. Daca poti, atunci poti sa ti le lasi lungi...

| LexieD explică (pentru anonim_4396):

Nu intrebam cum sa le am eu, intrebam cum va place voua.winking
La mine e simplu: eu cant la chitara deci trebuie sa le tin scurte(in fine, mie imi plac unghiile lungi asa ca le tin un pic lungi) si in vacante le las luuuungi :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lungi dar nu exagerat de lungi...cam asa:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Sandrutza a răspuns:

Parerea mea unghii scurte... la unghii lungi se pot rupe si mno e naspa mai bine unghii scurte asta e parerea mea

| Ella987 a răspuns:

Unghii scurte. sincer e mai bine fiindca unghiile lungi tii se vor agata... deci. unghii scurtewinking