| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, comunitate TPU!
Mă adresez în special bărbaților: aveți idee de un parfum(apă de toaletă/apă de parfum) care să persiste și totuși să nu fie foarte scump(am un buget destul de redus momentan ~250 RON)?
Nu mă interesează să miroasă toată camera a parfumul meu, dar să se simtă cât de cât și să persiste în timp (6-8 ore).
Personal cel mai mult îmi place Dior Sauvage, dar momentan nu-mi permit să dau 6-800 de RON pe parfum.
Mulțumesc mult pentru toate răspunsurile!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Parfumurile bune costă, alea mai putin bune sunt la ofertă, dar nu persistă mirosul, vrei parfum bun, dai 6 milioane pe el desii nu merită 600 lei un parfum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un parfum care cred eu că se încadrează cerinţelor tale:-> https://www.vivantis.ro/......m-edt.html

| AlexValentinn a răspuns:

Hugo Boss The Scent Intense, eu l-am luat cu 530 de lei 100ml, dar dupa aia am vazut pe net cu 400 lei, cu 300 lei, iar daca iti iei de 50ml sigur te incadrezi la suma. Aqua Di Gio de la Giorgio Armani mai este un parfum foarte misto, am dat 260 de lei pe o sticluta de 50ml. Ambele care le-am mentionat au fost eau de parfum.

| DavidNiculae a răspuns:

JOOP HOMME sau Tom Ford Beau De Jour ambele miros excelent si pot spune ca persista