| Kreisegger a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de papuci jordan de la nike, din mall, am dat 700 de lei pe ei, cum pot sa fiu sigur ca sunt originali? Am inteles ca poti sa scanezi cu ceva aplicatie codul de bare sau exista ceva site pentru asa ceva?

Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba codul de bare, cu calitatea produsului, nedovedind ca-i originala ori contrafacuta.
Dar, daca ai cumparat-o dintr-un magazin Nike, atunci marfa nu este contrafacuta, ca nu se compromite o firma serioasa sa vanda gunoaie contrafacute.

| cfrtobias a răspuns:

Pai daca scrie undeva ca is originali din mall atunci ar trebui sa fie originali totusi e magazin, incearca cu barcode scanner

| Vikings1996 a răspuns:

In magazine este interzis sa vinzi marfa contrafacuta, mai ales in mall. Singurele locuri de unde poti sa iti iei fake sunt de pe net si rar mai intalnesti in piete.