| sonia1258 a întrebat:

Salutare tuturor, am avut ieri o experienta foarte neplacuta si as vrea sa o impart cu voi, si sa cer sfaturi. Cu doua luna in urma mi-am facut parul balayage, la un stilist profesionist, si am ramas multumita, doar ca el se afla departe de mine.Si ieri urma sa merg la o zi de nastere la un restaurant si evident am vrut sa ma fac frumoasa, si fiind la serviciu ieri dimineata i trebuie o colega de a mea daca stie vreun stilist bun in apropierea, mi l- a recomandat pe al ei ca e foarte bun si eu imediat si am sunat, avea liber seara si zic merg sa-mi fac tonarea, eu fac balayage o data in an si la fiecare doua luni fac tonare, si evident am mers findca e chiar aproape de mine.Ok am mers dar la telefon i-am zis eu am balayage si vreau tonare, i-am aratat cam ce nuanta vreau tonarea ea era asa tacuta nu prea intelegeam de ce asa tace, si s-a apucat de lucru, eu care tot ii dadeam intrebari fii dca am vazut ca face altfel si nu i telegeam ce face, zic ceea ce facu se numeste tonare? Ea da, dar imi lasa si par liber ii zic dar parul acesta de ce nul vopsesti ea zice ca asta il facem la urma, bun, m-am gindit ca ea poate imi face parul natural de la tadacina mai inchis, bun, si cand la urma ea imi zice mi-a facut balayage, eu nu pot sa redau cum m-am simtit eu am crezut ca nu stiu ce-i fac, ea mi-a facut iar decolorare pe parul meu decolorat, fetelor mi-a stricat parul, acum parul meu arata ingrozitoe eu nu stiu ce sa fac, ati avut asa experiente? Ce sa fac acum sa-l mai las sau sa merg la stilistul meu sa-mi faca inca o tonare, eu sunt plina de nervi, nu am dormit toata noaptea, am plins, nici la restaurant nu am fost si cu parul stricat am ramas????????????

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce am observat eu este că nu ai menționat dacă vrei sau nu decolorare. Se poate face prin decolorare sau nu în funcție de păr. Nu a greșit cu nimic în privița aceasta! Fade-urile se fac în funcție de tonuri și tonurile în funcție de păr! Ori tu ai spus că ai balayage, nu că vrei balayage happy. Stai fără griji în privința aceasta și data viitoare fii mai explicită!

| sonia1258 explică (pentru anonim_4396):

Decolorarea la mine era aproape de la radacina, nici prin cap nu mi-a trecut ca ea poate sa faca decolorare, dar oricum trebuia sa mai intreb sa vad ce face, dar cu poate asa sa faca fara sa zice ce face, asta e cea mai mare gresal mea, nu pot sa ma uit in oglinda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sonia1258):

Trebuia sa spui de la inceput ca vrei balayage si era suficient. Atata tot! In rest este bine, nu te panica. Vorbeste pentru data viitoare sa iti acopere acea parte decolorata cu vopsea normala apoi evident sa iti faca balayage exact cum doresti. Sper ca te-am lamurit.