| alexandrub a întrebat:

Salutare!

Vad de exemplu pe camasi, la materialele din care sunt facute, bumbac, elestan, poliester. Va rog sa imi spuneti cam ce materiale trebuie sa contina o camasa buna sa zicem?

Am auzit discutii cum ca nu este ok sa fie 100% bumbac.

Răspuns Câştigător
| Simona09 a răspuns:

60% bumbac si 40% poliester.Sunt chiar bune

3 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Cele care au mai mult bumbac in compozitie sunt foarte bune.happy

Răspuns utilizator avertizat
| Monster08 a răspuns:

In general camasile din 100% bumbac nu sunt elastice de aceea se zice ca nu e ok. Cele care au in componenta lor elestan sau poliester sunt mai elastice si mai comode.