| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Vreau și eu niște păreri. Pro și contra pentru pensarea bărbaților. Dacă aveți argumente puteți să le expuneți.

19 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Azi un pensat, maine ne-am plictisit si aplicam un cercel, apoi ne-a laudat un tampit si ne tragem si o codita tip sac de gunoi legat la gura si dupa aia nu stim de ce ne trateaza parapantele de la coltul blocului cu superioritate. De obicei astia sunt preocupati de orice in afara sa invete sa schimbe un bec. Cand te insori esti candidatul ideal sa speli vase si sa dai cu aspiratorul. Pentru restul stie doamna un instalator. Vai de capul si de zilele voastre de spalati pe creier. N-o lua personal, ma refer la general.
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=10664

| vocea a răspuns:

Este alegerea fiecaruia, depinde de perceptia fiecaruia.

| anamariarot a răspuns:

Pro, doar daca ai monospranceana sau sprancenele prea groase si arati ca Mircea Albulescu laughing. Sa le lasi cat mai aproape de forma naturala si sa nu intervii in ea, ci sa iei excesul

| FaraNumePls a răspuns:

Buna, eu zic ca este ceva normal mai ales dacă acel individ are sprâncenele unite sau prea mari, uratele.
Este ceva normal.

| BlackRose03 a răspuns:

Pro-sunt niste oameni ingrijiti care se ocupa de felul in care arata;
Contra-Ii face sa para feminini si cateodata gay.
Atat laughing
Daca nu isi penseaza sprancenele zilnic pana ajung sa le contureze e ok.

| Mihai1810 a răspuns:

E viata ta alegerea ta faci ce vrei. Plus ca e democratie

Răspuns utilizator avertizat
| AlexDFY a răspuns:

Contra, doar daca ai mono spranceana sau chiar sunt extrem de paroase/urate, dar sa ti le faci asa feminine mi se pare cam gay.

| Mihaelablabla a răspuns:

Sunt de acord cu stilizarea lor, dar nu in exces. Un pensat intre sprancene, cateva fire inestetice si, de asemenea, tunderea acestora daca sunt crescute cu adevarat in exces,

| Zdog a răspuns:

Pro doar daca e vorba de monospranceana
Contra daca e vorba de modelarea lor si chestii de genul tongue

| Stell99 a răspuns:

Eu ma pensez cat sa nu devin monospranceana.
Atat!

| Psychothic a răspuns:

Prietene,pana la urma e alegerea ta.
Daca intr-adevar ai sprancene foarte groase si te complexeaza,da intr-adevar ai putea sa le pensezi,pentru a fi mai subtiri sa primeasca un aspect placut!
Dar totusi barbatul e bine sa ramana barbat,in ultima vreme mi se pare ca femeile sunt mai ''barbati'' decat noi.
Serios acum,inteleg sa te epilezi in zona genitala,la subsuori si eventual pe spate daca e grava treaba.
Dar cand vezi barbati tunsi ca niste *****,pensati in ultimul hal de ''piti'',cu freza nu am nimic...
Iar epilati din cap pana-n picioare ca niste bebelusi 'gigantici',ca sa zic asa.
Fereasca dumnezeu, fi-ti barbati, barbatilor ca daca o tinem asa vom fi confundati cu femeile.
Revenind, sunt contra in mare masura.
Dar in vremurile in care traim, trebuie sa te iei dupa ''turma'' altfel esti mort.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Psychothic):

In momentul in care te iei dupa turma esti o oaie.

| Psychothic a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ai prins ideea./

| presus a răspuns (pentru Psychothic):

In concluzie, in vremurile acestea, tu esti in turma sau printre cei morti?

| Psychothic a răspuns (pentru presus):

Sunt intre, dar tu unde te situezi?

| presus a răspuns (pentru Psychothic):

Deasupra. Numai bine!

| Horologer a răspuns:

Pro,dar sa nu iti faci sprancene arcuite ca fetele, atunci e gay-ism total.

| TheSpell a răspuns:

Nu poți rămâne monosprânceană, arată orbil.
Dar nici chiar ca fetele.