| Jigokunokishi a întrebat:

Salutari, am o intrebare legata de tatuaje si as dori sa raspunda doar cunoscatorii. Daca imi fac un tatuaj in perioada asta, cand sunt nevoit sa port haine cu maneca lunga, e vreo problema daca hainele mele sunt stranse pe el? Vreau sa imi fac pe antebrat, dar nu prea am haine care sa nu-mi stea stranse pe antebrat. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am unul pe antebrat. Eu l-am facut vara ceea ce nu e asa de indicat.
In principiu n-ar avea ce sa se intample. Depinde de materialu bluzei, sa nu se infecteze daca nu respira pielea calumea. Plus ca in primele luni trebuie sa il dai cu bpanten, si in loc sa absoarba pielea crema, o sa iti murdaresti toate bluzele. Totusi nu cred ca e ok. Sunt mai multe chestii care pot merge rau. Daca bluza e din supraelastic, si de la spalat mai ramane detergent pe ea, poti sa te iriti naspa, sau ai o reactie alergica.
Ma indoiesc ca nu ai tu si alte haine prin casa, sau nu vrei sa-l vada tactu, si te imbraci expre asa? laughing
ca si eu am trecut prin asta. Eu am fost adult si aveam 25 de ani cand l-am facut. Si tot mi-a fost rusine de el, ca stiam ce o sa zica daca o sa vada. Si am purtat bluze de trening si pantaloni scurti toata vara cat am fost in Romania, ca sa nu il vada happy

| debarasator63 a răspuns:

Stai linistit, nu este nici o problema.

| valentin123231 a răspuns:

Nu este nici o problema. Este foarte bine in perioada asta ca este protejat de razele solare si alti factori exteriori si este bine sa porti ceva cu maneca lunga. Eu am purtat cu maneca lunga dar imi venea sa ma scarpin probabil de la haine sau din cauza ca se vindeca, cand eram acasa nu mai purtam cu maneca lunga ca aveam mereu senzatia de mancarime. Ii aplicam des Bephanten, aproximativ 2 saptamani, la mine s-a vindecat repede asta depinde de la persoana la persoana. Incearca sa nu iei haine foarte mulate pana incepe sa se vindece si cand esti acasa il lasi liber.