| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

pot merge la postliceal de asistent de farmacist si sa fiu asistent farmacist daca am tatuaj pe antebrat? Nu se vede deloc daca am mânecă lungă.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Desigur.
Cand am fost sa donez sange era un asistent tatuat pe tot bratu. Nu are treaba daca esti tatuat si vrei sa lucrezi in domeniul medical - farmacie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu exista nicio lege care sa iti interzica sa faci scoala de asistenti si sa lucrezi in farmacie daca ai tatuaje. La scoala cu siguranta vei fi primit dar nu se stie peste ce angajator vei da, poate are piticii lui pe creier si nu accepta daca ai tatuaj pe antebrat, chiar daca nu o sa iti spuna ca e din vina tatuajului.

| Denisa0954 a răspuns:

Da, normal