| Kyoku a întrebat:

Salutari, am o mica dilema. am auzit ca papionul se poarta numai si numai la camasi albe. ei bine eu am o camasa cu dungi albe,rosii si negre si un papion negru cu buline gri, pe care abia l-am primit. as putea sa port papionul la camasa la un bal al bobocilor? adica nu e un eveniment prea oficial, cum ar fi o nunta.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Poarte tot ce vrei, ce-ti trece prin cap.Vei avea stilul tau, nebunatic happy

| iDangerous a răspuns:

Papionul îl poţi purta la orice fel de cămaşă dar trebuie asortat. Drept să îţi spun cămaşa şi papionul au în comun doar culoarea negru. Modele sunt diferite şi ar fi un contrast deranjant. Tipul ăsta de cămaşă aş purta-o cu un nasture descheiat la gât. Nu aş considera-o chiar elegantă, demnă de papion, cravată sau sacou. Părerea mea.

| AlexandraPink a răspuns:

Avand in vedere ca papionul are buline iar camasa dungi, nu se potrivesc deloc. Daca papionul era intr-o singura culoare atunci ar fi mers...mai bine porti camasa simpla, si nu incheiata pana in gat.

| PikachUS a răspuns:

Sigur ca poti. Si papionul nu se poarta numai la camasi albe happy

| Georgiana_Ionel_1990 a răspuns:

Papioanele sunt perfecte pentru balul bobocilor, dar trebuie sa il adaptezi personalitatii tale. Cel mai bine il faci la comanda. Cunosc pe cineva care face produse foarte frumoase si ieftine cu livrare in toata tara. https://www.facebook.com/Geo.handmade.iasi