| SaraIsVeryBeautiful a întrebat:

Salutari TPU!
As vrea så îmi fac suvite pe la varfuri, înså nu stiu ce culoare.Am parul blond nu foarte deschis, dar deja incepe sa se mai inchida la culoare si va deveni brunet.Ce culoare s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| Mexx99 a răspuns:

Buna.Nu iti recomand sa te vopsesti la varfuri deoarece si eu am facut geseala asta api am regreta-to si a trebuit sa ma vopsesc toata fiindca nu imi mai gaseam culoarea parului. Daca vrei sa ai totusi acele suvite, recomand Tinctura Castellani care o gasesti la orice farmacie cu 5-6 lei.E roscat-rosu-roz, depinde cata solutie pui in apa. Daca ai nevoie sa stii cum se foloseste, trimite un mesaj. Sper ca iti este de folos raspunsul meu. Funda?

1 răspuns:
| Juiceee a răspuns:

Ai parul blond nu prea deschis. avand in vedere ca este vara, sa se inchida la culoare sa se faca brunet, in nici un caz nu o sa se intample.

Soarele iti "decoloreaza" parul, deci o sa il ai mai deschis la culoare, daca stai la soare.

Parerea mea e sa iti lasi parul natural, e mai frumos decat cel in suvite.

Succes.