| Saya_1767 a întrebat:

Saptamana trecuta m-am dat cu un sfert de plic de argila pe fata.De obicei nu ma dau pe toata fata dar atunci mi s-a pus mie pata si dupa ce m-am spalat pe obrazul stang mi-au aparut niste pete rosii, urate.
Mama mi-a dat cu o crema si dupa o jumatate de ora a trecut.
Ce o fi cauzat petele? Oare ca am tinut prea mult argila?
Fundita:*

4 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Nu cred.eu folosesc argila ft des si o tin 30 de minute si nu mi s-a intamplat niciodata. poate nu iti prieste tie...straight face

| Saya_1767 explică:

Merci all:*

| marrr a răspuns:

Nu cred, dar pielea mai sensibila se inroseste uneori dupa diferite tratamente sau masti, dar trece de la sine oricum. Daca vezi ca persista acele pete, consulta un dermatolog, deoarece poate acea argila nu este potrivita tenului tau:*

| Nimic special a răspuns:

1.Esti alergica.
si la mine la fel se intampla... dar prefer sa-mi curat fata cu altceva.