| anonim_4396 a întrebat:

Sapunul natural este mai bun pentru ten? Am incercat sapun dove care cica hidrateaza dar mi-a uscat tenul si ma gandeam ca cel natural e bun. Ati incercat? Ce sapun folositi pentru curatarea tenului?

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Sapunul natural e cel mai bun. Eu folosesc pe cel cu lapte de capra si germeni de grau si am un ten catifelat si foarte hidratat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Eu știu că săpunurile usucă pielea, folosesc gel de curățare, consider că este cel mai bun pe care l-am încercat până acum:
http://www.program-de-slabit.ro/......zire-.html
Poți încerca și Bioten(Elmiplant) -gel de curățare
http://i.imgur.com/VcFdNkS.jpg
Îl cumperi de la Kaufland.

| pisicuta123456789 a răspuns:

Hei! Cel mai bine pentru o fata catifelata este sa folosesti apa micelara ( garnier, bioderma, nivea) poti sa incerci si apoi alegi una care iti place. Poti sa folosesti un gel de curatare (avene, roche posay etc) poti incerca si uleiul de fata care hidrateaza minunat de la l'oreal, sau poti folosi ulei de bebelus, functioneaza asemanator. Daca ai tenul uscat poti incerca creme hidratante (bioderma, avene sau orice alta crema ) si DA, poti incerca cu sapunul natural dar daca este un sapun care degreseaza foarte bine tenul vei avea senzatia aceea ca te tine pielea. Poate m-am abatut un pic de la subiect, dar ti-am dat sfaturi daca ai tenul uscat. Nu este musai sa respecti aceste lucruri. Cel mai bine este sa mergi la dermatolog ( daca ai nevoie). Aceste sunt numai recomandari.

| MyssAngel a răspuns:

Sincer,eu asa cred.Cei drept, nu am incercat, dar are elemente naturale, deci, cred ca e bun.