| Adriana_8922 a întrebat:

Sapunurile cu sulf sunt bune pentru cosuri? Nu ataca tenul deloc deoarece eu am un ten f sensibil

5 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Nu este adevarat.

| Petronela a răspuns:

Cele mai bune sunt:dove, nivea etc

| ElectricChapel a răspuns:

Nu sunt bune cele cu sulf. Cele mai bune pentru cosuri sunt cele albe (care nu au coloranti in ele). Adica Protex, DOve, Nivea

| ElectricChapel a răspuns:

SI am uitat sa-ti spun ca daca folosesti sapun cu sulf si ai tenul normal (adica nu este gras), iti pot aparea niste bubite mici (arata precum cosurile) care trec mai greu. SI daca ai si o mica alergie si folosesti sapunul acela, chiar nu este bine, pentru ca te-ai umple de bubite. Asa am patit eu...

| laurentiu a răspuns:

Sap cu sulf e pentru ten gras, fiindca iti usuca fata la maxim dar nu este eficient de loc in lupta cu acneea, la fel cum sunt toate cremele indiferent scumpe sau ieftine
problema trebuie tratata din interior de unde apar cosurile nu din exterior.